Sezóna 2016/2017

Pondělí 5.9.2016 SG Miškovice – SG Lokáda 4:0 (2:0)

Rychle zapomenout a jít dál. Nic jiného hráčům SG Lokáda nezbývá. Tomu, že odjedou bez bodu, napovídal již předzápasový sraz, na kterém se neukázalo pět (!) původně avizovaných hráčů a Lokáda tak nastupovala do zápasu v deseti. Během prvních minut sice doplnil stav hráčů na hřišti Michal Miggie Novák, ale pohled na lavičku domácích, kde seděli čtyři náhradníci, a na prázdnou hostující o lecčems vypovídal.

Začátek zápasu přinesl velký tlak domácí ofenzívy, který přinesl rychlé vedení 2:0 a zdálo se, že zápas skončí debaklem. Do konce první půle se ale Lokáda vzpamatovala, záloze se začalo dařit v kombinaci a zápas přestal vypadat jednostranně.

Do druhého poločasu nastoupil hostující tým nadějně, vypracoval si pár slibných šancí, ovšem bez efektu. Úřadovat tak začala opět sehraná a věkově o dost mladší ofenzíva domácích, která dala po rychlých kombinacích a jedné povedené střele konečnou skóre podobu – 4:0.

Nezbývá než věřit, že se jednalo o ojedinělé „nominační selhání“ a většina z třiceti hráčů soupisky změní svůj přístup.

Sestava: Hrabák, Vodička, Gratias, Tichý, Klacián, Kerbl, Čureja, Novák, Jahoda, Lustik, Švestka, trenér Jan Fršta Holčák

Pondělí 12.9.2016 SG Lokáda – SG Ruzyně 6:4 (2:1)

Hokej? Ale kdeže, fotbal a díky výkonům obou týmů dokonce velice dobře koukatelný. Jaký to rozdíl oproti minulému týdnu! Přitom se stačilo „prostě sejít“. Lokáda tak mohla počítat s podobnou sestavou jako v Miškovicích, navíc hráli Jirka Čáp Vejvalka ve středu obrany, Ivan Struhár s Michalem Neubergem v útoku a Tomáš Freisler s Petrem Biničem Bínou ve středu zálohy … a máme tu tým, o kterém i soupeř prohlásí, že hraje velice hezký fotbal. Pár povedených akcí a najednou všechny fotbal bavil, byly k vidění narážečky, povedené kombinace a hlavně – padaly góly!

Začátek přitom nebyl opět nic moc, domácí prohrávali po vlastním gólu, který padl téměř vzápětí poté, co Ivan Struhár na druhé straně netrefil prázdnou bránu. Pak se však nejlepší střelec minulých sezón rozstřílel, do poločasu dal dva góly a hattrick zkompletoval po nedorozumění hostující obrany chvilku po obrátce.

Pak už to bylo jako na houpačce, Honza Švestka zvyšoval po individuální akci na 4:1, Michal Neuberg chytře na 5:2 a Ruda Čureja nekompromisní střelou na 6:3. Hosté stačili vždy zareagovat, ale na víc než dva góly se nepřiblížili.

SG Lokáda si tak připsala velice důležitý bodový zisk, další dva zápasy by totiž měla odehrát na hřištích soupeřů.

Góly: 3xStruhár, Švestka, Neuberg, Čureja

Sestava: Hladík, Klečka, Vodička, Gratias, Tichý, Vejvalka, Klacián, Kerbl, Čureja, Bína, Lustik, Freisler, Švestka, Struhár, Neuberg, Červený, trenér Jan Fršta Holčák

Středa 22.9.2016 Trobico – SG Lokáda 4:6 (3:3)

Na legendární Děkance, hřišti před lety velice úspěšného týmu SK Nusle, kde hraje své domácí zápasy tým Trobico, se hrál fotbal, který bavil hráče, přihlížející, i vedle hřiště trénující atlety.

Do vedení šli poměrně brzy domácí, „skrytou“ střelu zpoza vápna viděl brankář Zdeněk Hrabák na poslední chvíli a nešťastně si ji srazil za brankovou čáru. Hosty však tento moment nesrazil. Naopak, po faulu na debutujícího Michala Krimláka proměnil penaltu Ruda Čureja a pár minut nato se zaskvěl chytrým lobem Lukáš Červený. Vzápětí sice domácí srovnali, ale vedení Lokádě vrátil křížnou střelou Michal Novák. Ke střídačkám se šlo přesto za stavu 3:3.

Druhý poločas začal mírnými zmatky v hostující obraně a po faulu Martina Klaciána, který zaskakoval na předstoperu překvapivě absentujícího Jirku Vejvalku (snad se mu nic nestalo…), kopali domácí penaltu, z níž však pouze orazítkovali břevno. Prakticky hned z protiútoku se za Lokádu poprvé trefil výtečně hrající Michal Krimlák.

Penalta se po pár minutách kopala i na druhé straně, na rozdíl od domácího hráče Ruda Čureja podruhé nezaváhal.

Poslední minuty zápasu se hrály téměř za tmy, a přestože vrhli domácí všechny síly do útoku, dokázali už pouze odpovědět na druhý gól Michala Krimláka – 6:4.

Góly: 2xČureja, 2xKrimlák, Červený, Novák

Sestava: Hrabák, Vodička, Gratias, Klacián, Brichta, Červaný, Tichý, Krimlák, Bína, Čureja, Jahoda, Struhár, Novák, Lustik, trenér Jan Fršta Holčák

Pondělí 26.9.2016 SG Lokáda – Ostrovan Zadní Třebáň 7:0 (4:0)

Poněkud krutým debaklem hostů skončil zápas, který se měl původně odehrát v Zadní Třebáni, ale po dohodě obou týmu se přesunul na Lokádu.

Hosté nastupovali na hřiště v devíti hráčích a ve chvíli, kdy jim dorazili zbývající dva borci, již prohrávali 2:0. Skóre otevřel v 10. minutě Ivan Struhár, který krásnou patičkou usměrnil do sítě přízemní centr Lukáše Červeného. Na 2:0 zvýšil střelou zpoza vápna Mario Jahoda. Teprve poté se hra vyrovnala, domácí měli chvílemi problém se změnou rytmu a možná podceněním oslabeného soupeře. Přesto se jim podařilo ještě do poločasu náskok navýšit. To když po faulu na Petra Bínu s jistotou proměnil penaltu Ruda Čureja, který se vzápětí proměnil z rohu v nahrávače a „Biničovi“ penaltu vrátil přesným centrem na hlavu – 4:0.

Druhý poločas začal mírným náporem hostujícího celku, který se snažil zkorigovat hrozivě se navyšující skóre. Obrana Lokády však odolala, po pár minutách tak udeřilo dvakrát na druhé straně. Nejdříve se trefil „znovunalezený“ předstoper domácích Jirka Vejvalka, když po pohledné kombinaci na trase Vejvalka-Čureja-Švestka zvýšil na 5:0. Posledně jmenovaný poslal chvíli na to do ulice Rudu Čureju, který se podruhé v zápase nemýlil.

Přestože bylo o výsledku rozhodnuto, hosté se hnali za čestným úspěchem. Defenzíva domácích, sestávající se v tuto chvíli výhradně (ofenzivně naladěným hráčům se už dozadu moc nechtělo) ze stoperů Vejvalky, Gratiase, beků Vodičky, Klaciána, a bezchybného Jirky Hladíka v bráně, však odolala. Naopak, posedmé udeřilo na druhé straně, skóre uzavřel střelou do odkryté branky Tomáš Freisler.

Góly: 2xČureja, Struhár, Jahoda, Bína, Vejvalka, Freisler

Sestava: Hladík, Vodička, Gratias, Vejvalka, Klacián, Červený, Freisler, Tichý, Bína, Čureja, Jahoda, Švestka, Struhár, Neuberg, trenér Jan Fršta Holčák

Pondělí 3.10.2016 SG Lokáda – SG Junior 5:3 (3:1)

Festival zahozených šancí, dva „polovlastní“ góly, chvilkový průvan v defenzivě celého týmu, na druhé straně pět gólů, vítezství a spoustu akcí, na které se opravdu dalo dívat. To vše nabídla SG Lokáda během prvního opravdu podzimního zápasu na holešovické (g)umělce.

Začátek zápasu byl téměř tradiční, neproměněná tutovka (brankář již překonán, prázdná brána), na druhé straně chybná rozehrávka, útok do otevřené obrany a – 0:1. Teprve pak mohl přijít krásný individuální průnik Michala Nováka zakončený faulem ve vápně a právem odpískanou penaltou, kterou s jistotou proměnil Honza Švestka. Pár minut nato strhl vedení na stranu domácích po přízemním centru Tomáše Freislera Ivan Struhár.

Protagonisté vyrovnávací „penaltové akce“ byli též ústředními postavami třetího gólu. Honza Švestka tentokrát vydláždil ulici Michalu Novákovi, který akci zakončil střelou podél brankáře hostí. Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 3:1.

Krátce po obrátce se scénář třetího gólu zopakoval. Petr Bína vyslal kolmicí Ivana Struhára, kterého se stoper Junioru marně snažil rukama nohama zastavit, a Lokáda poprvé vedla o tři góly.

Chvíli na to se ovšem stala těžko pochopitelná věc, branka hostujícího týmu se neuvěřitelně zmenšila. Jak jinak si totiž vysvětlit, že věc o průměru 0,22 m (míč) se z deseti pokusů ani jednou nevejde mezi dvě svislé brankové tyče (2,44 m), které jsou nahoře spojeny břevnem (7,32 m)? Následek tohoto úkazu na sebe nedal dlouho čekat aneb pravidlo nedáš-dostaneš opět zaúřadovalo. Hosté se proměněnou penaltou přiblížili na dva góly a domácí defenziva znervózněla.

Právě v té chvíli se naštěstí rozměry obou branek opět vyrovnaly a Ivan Struhár vrátil po centru Petra Bíny hlavou domácím klid, na němž nic nezměnil ani třetí gól hostujícího celku, který stanovil konečný výsledek utkání.

Góly: 3xStruhár, Švestka, Novák,

Sestava: Hladík, Vodička, Hrabák, Gratias, Vejvalka, Klacián, Kerbl, Brichta, Červený, Freisler, Tichý, Bína, Novák, Jahoda, Švestka, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

Úterý 11.10.2016 Nejistá sezóna – SG Lokáda 0:5 (0:3)

Pět omluvenek v den konání zápasu není pro nastolení pohody týmu zrovna ideální, zvláště když ze sestavy vypadla téměř celá záloha (Jahoda, Freisler, Bína, Červený) a dorazit nemohl ani trenér Honza Holčák. Naštěstí se již hlásil rekonvalescent Ruda Čureja, útok posílil Michal Neuberg a dorazila také velká posila záložní řady Michal Krimlák. S tím ovšem mohla Lokáda počítat až krátce po zahájení zápasu, jenž začal mírnou převahou domácích, kteří oproti minulé sezóně značně posílili a omladili kádr. Do vedení však šli, po chybě domácího brankáře, který neudržel střelu Honzy Švestky, přesto hosté. Svou předvídavost zúročil dorážkou Michal Neuberg. Zápas se poté vyrovnal, ale akce domácích většinou končily nepřesnostmi ještě za vápnem branky Jirky Klečky. Nebezpečnější tak byla Lokáda, které se ještě do poločasu podařilo navýšit náskok. Na 2:0 zvyšoval opět Michal Neuberg, tentokrát po ukázkové kombinaci na trase Čureja-Švestka-Struhár. Třígólový náskok zařídil ještě před poločasem po hezké individuální akci Michal Novák.

Druhý poločas začali opět o něco lépe hráči Nejisté sezóny, ovšem, s výjimkou střel zpoza vápna, bez výraznějšího ohrožení hostující branky. Po dvaceti minutách tak udeřilo na druhé straně. Ruda Čureja vyslal na zteč mezi stopery domácích Ivana Struhára, který střelou podle brankáře zvýšil a pár minut před koncem stanovil „švýcarským nártem“ konečné skóre zápasu – pro domácí dost krutých 0:5.

Góly: 2xNeuberg, 2xStruhár, Novák

Sestava: Klečka, Vodička, Vejvalka, Klacián, Kerbl, Brichta, Krimlák, Tichý, Novák, Švestka, Čureja, Struhár, Neuberg,

Pondělí 17.10.2016 SG Lokáda – SG Újezd 4:2 (2:1)

Poslední podzimní kolo a v něm boj o první místo s dobrým koncem, co víc si přát? Hráčům SG Lokáda se toto přání splnilo, i když se rozhodně nerodilo lehce.

Zápasu předcházela až netradiční smršť omluvenek a na hřišti se objevilo dvanáct statečných (oproti patnácti hostům), jejichž počet byl navíc v průběhu utkání redukován na „deset a půl“. K první ztrátě došlo po dvaceti minutách hry, když rozhodčí ohodnotil postrkování Rudy Čureji s protihráčem nuceným střídáním na obou stranách, o další „polovinu“ přišli domácí na konci prvního poločasu, kdy se zranil Pavel Kerbl, který se do druhé půle se přesunul do útoku.

První poločas začal velkým náporem hostů z Újezda, hráči Lokády se dlouhé minuty nemohli dostat z vlastní poloviny a brzy bylo jasné, že jen výkon na hranici možností a hra na 120% může vést k úspěchu. Když už se zdálo, že domácí hráči nápor nevydrží, udeřilo hned z prvního útoku na druhé straně. Martin Klacián našel dlouhým pasem Ivana Struhára, který využil chvilkové nepozornosti hráčů hostí signalizujících aut, posunul míč do středu na Michala Nováka, ten prodloužil na Honzu Švestku, a poprvé se přepisovalo skóre - 1:0. Hned z protiútoku však hosté vyrovnali a začínalo se odznova. Další minuty naštěstí nový nápor hostí nepřinesly a hra se postupně vyrovnala. Domácímu týmu se dokonce ještě do poločasu podařilo skórovat, po rohovém kopu a zásahu Jirky Vejvalky se trefil Michal Novák.

Po obrátce museli domácí přeskupit sestavu, Pavla Kerbla v obraně zastoupil Michal Novák a záloha tak přišla o jeden z tradičních motorů. Právě v té chvíli se ukázalo, jak důležité je mít Michala Krimláka, který svým klidem a zkušenostmi zabránil přesunu hry do domácí defenzívy. Dlouhé minuty to vypadalo na udržení jednogólového náskoku, patnáct minut před koncem ale ztratil Honza Švestka na půlce míč a hostům se povedl rychlý útok do otevřené obrany. Kdo by však od domácích, kterým se ke zraněnému Pavlu Kerblovi přidal kulhající Tomáš Freisler, čekal úporné bránění, byl by zklamán. Naopak se (doslova) z posledních sil vrhli do útoku a po dvou povedených rozích Honzy Švestky, který tak bohatě odčinil své zaváhání, a přesných trefách Ivana Struhára a „jednonohého“ Pavla Kerbla strhli vítězství na svou stranu.

Po skončení zápasu pak mohly v kantýně Lokády naplno vypuknout oslavy „podzimního půlmistra“ a jubilea Petra „Ticháčka“ Tichého, který slaví stěží uvěřitelné šedesáté narozeniny!!!

Góly: Švestka, Novák, Struhár, Kerbl

Sestava: Hladík, Vodička, Vejvalka, Klacián, Kerbl, Freisler, Krimlák, Tichý, Novák, Švestka, Čureja, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

Pondělí 20.03.2017 SG Lokáda – Telus 7:2 (3:2)

Domácí ve formě, v jaké by je chtěli fanoušci vidět celé jaro. To bylo nejdůležitější sdělení přátelského zápasu, který měl být papírově jasnou záležitostí a skončit vítězstvím hostů, aktuálně třetího týmu Přeboru „mladých“.

Leč nestalo se, úspěch slavila zkušenost a chuť hráčů Lokády, které první jarní fotbal zjevně bavil. Když se k tomu přidala nevídaná střelecká potence Ivana Struhára orámovaná čtyřmi góly, z nichž především druhý „bastenovský“ z voleje napříč brankou rozhodně stojí za zaznamenání, mohli domácí slavit první jarní vítězství.

Nejlepšího střelce podzimu podpořili dvěma trefami neúnavný tahoun Miggie Novák a jednou Ruda Čureja, který byl opět ve správný čas na správném místě.

Je sice pravda, že hra domácích, především směrem dozadu, určitě nebyla bez chyby a hbití bulharští útočníci Telusu dělali defenzivě Lokády značné problémy, motor zálohy v „ovocném složení“ Červený-Novák-Švestka-Jahoda, úderné duo Struhár-Čureja a spolehlivý Jirka Hladík v brance však položili základ úspěšného výsledku.

Góly: 4xStruhár, 2xNovák, Čureja

Sestava: Hladík, Vodička, Gratias, Freisler, Klacián, Kerbl, Červený, Hrabák, Tichý, Novák, Jahoda, Švestka, Čureja, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

Pondělí 27.03.2017 SG Lokáda – SG Miškovice 10:2 (6:1)

Silný soupeř s výborným útokem, čtyřgólová porážka a tím pádem jediná kaňka na jinak nadmíru povedeném podzimu. To bylo varování, které se připomnělo hned v 10 min., kdy se po centru zleva a důrazu jednoho z nebezpečných a velice rychlých útočníků hostí ujal tým SG Miškovice vedení.

Místo podzimního scénáře však přišel nevídaný obrat, ke kterému zavelel po tradičním dlouhém „boliautu“, bezchybném zpracování míče a rychlé střele z otočky Michal Krimlák. Po vyrovnávacím gólu, který dal vzpomenout na bezmála patnáct let starou spolupráci z legendární „Benfiky“ Lokády, přišla smršť přesných narážeček záložní řady domácích a povedených zakončení tradičních (přesná zakončení Ivana Struhára, Honzy Švestky, Michala Neuberga) i méně tradičních (levý bek Martin Boli Klacián halfvolejem zpoza vápna) střelců. Domácí navázali na vydařený přátelák s Telusem a fotbal je zase náramně bavil.

Skóre utěšeně narůstalo i po poločase. Do miškovické branky se trefili Petr Bína, další krajní bek Pavel Kerbl a opět Michalové Neuberg s Krimlákem. Domácí střídali akci za akcí, k čemuž jim v mnoha případech pomohly zmatky v obraně hostů, která výkonem značně zaostávala za nebezpečným útokem, s jehož výpady si však pozorně hrající obrana Lokády, dirigovaná v první půli Luďkem Gratiasem a ve druhé Tomášem Freislerem a Jirkou Čápem Vejvalkou, většinou poradila. Zápas tak dospěl v poklidném tempu k neuvěřitelnému konci – na tvrdé holešovické „gumoumělce“ se čepovala desítka!!!

Góly: 3x Krimlák, 2x Neuberg, Klacián, Struhár, Kerbl, Švestka, Bína

Sestava: Hladík, Kerbl, Gratias, Vejvalka, Klacián, Hrabák, Červený, Freisler, Bína, Krimlák, Tichý, Novák, Švestka, Čureja, Struhár, Neuberg

trenér Jan Fršta Holčák

Pondělí 10.4.2017 SG Lokáda - Trobico 7:0

Sestava: Hladík, Vodička, Gratias, Tichý, Červený, Švestka, Freisler, Krimlák, Novák, Čureja, Neuberg, trenér Jan Fršta Holčák

Úterý 18.4.2017 Ostrovan Zadní Třebáň - SG Lokáda 2:5 (0:4)

Excelentní nástup do zápasu, po půli nepochopitelná změna a čekání na závěrečný hvizd rozhodčího, tak vypadal třetí letošní zápas týmu SG Lokáda. Začátek přitom připomínal předchozí kola, ve kterých si hráči Lokády zahráli dobrý fotbal a pohodlně dokráčeli ke snadnému vítězství. První a druhý gól si připsali po rychlých narážečkách Michalové Krimlák a Neuberg, třetí přidal přesnou střelou k tyči Ivan Struhár. Do půle ještě zvýšil Petr "Binič" Bína, když zůročil zpětnou přihrávku na velké vápno.

Druhý poločas se nesl ve zcela jiném duchu, domácí měli častěji míč na kopačkách, Lokádu přitlačili a dvěma góly se zápas pokusili zdramatizovat. Případnou nervozitu v posledních minutách však pátým gólem odmítl Ivan Struhár.

Sestava: Klečka, Vodička, Gratias, Klacián, Tichý, Brichta, Bína, Novák, Švestka, Krimlák, Čureja, Neuberg, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

Góly: 2x Struhár, Krimlák, Neuberg, Bína

Pondělí 24.4.2017 SG Junior - SG Lokáda 2:8 (2:4)

Hráči SG Lokáda dorazili poslední dubnové pondělí na hřiště, které u většiny z nich nepatří z hlediska výsledků k nejoblíbenějším, v téměř stejném složení jako v minulém kole na Ostrovan. Útok i záloha v plné polní, zkušená obrana s věkovým průměrem mírně přesahujícím padesát let.

Začátek utkání se odehrával v poklidném tempu s míčem převážně na kopačkách domácích, ovšem v uctivé vzdálenosti branky Lokády, kterou hájil, nutno poznamenat velmi jistě, Zdeněk Hrabák. Po počátečním oťukáváni však zařadila ofenzíva hostí vyšší rychlost a dobrou kombinací začala nutit domácí obranu k chybám, jenž potrestali po hezkých akcích a přesných zakončeních postupně Ivan Struhár, Michal "Miggie" Novák a Petr "Binič" Bína.

Po půl hodině hry narostlo skóre na 0:4 a zdálo se, že o výsledku zápasu je předčasně  rozhodnuto. Domácí však složit zbraně nehodlali a po proměněné penaltě a jednom velmi důrazném zakončení se ještě do poločasu přiblížili na dvougólový dostřel.

Druhá půle začala, jak prvá skončila, tedy úpornou snahou domácích o vyrovnání. K završení slabších minut Lokády si po jednom nevinně vypadajícím zákroku poranil koleno golman Zdeněk Hrabák a do brány musel hráč z pole. Rukavice si dobrovolně natáhl Ruda Čureja, který už párkrát v bráně stál.

Zmíněná nepříjemnost hostům paradoxně pomohla, začali se opět plně soustředit na hru, přestali diskutovat s rozhodčím a soupeřem a trojice střelců z první půle se rozhodla opět navyšovat skóre. Když navíc náhradní brankář udržel neprůstřelnost, zápas dokráčel k zasloužené vysoké výhře hostujícího týmu.

Na závěr se ještě sluší poznamenat, že mezi zajímavosti zápasu patří nejen výška skóre a hráč z pole v brance, ale také hattrick Miggieho Nováka, který měl přitom druhý poločas jistit výsledek z pozice předstopera a zachytávat rychlé protiútoky domácích. Objektivně je však nutno poznamenat, že ho tradičně jistě hrající stoper hostí Luděk Gratias ani jeho kolegové z obrany vzadu moc neviděli.

Sestava: Hrabák, Vodička, Gratias, Klacián, Tichý, Brichta, Švestka, Novák, Krimlák, Bína, Neuberg, Čureja, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

Góly: 3x Novák, 3x Struhár, 2x Bína

Úterý 9.5.2017 SG Újezd - SG Lokáda 1:2 (1:2)

Nestává se moc často, aby si po zápase jakéhokoli přeboru, třídy, divize, poháru či dokonce ligy protihráči podali ruce a spontánně dodali "Super zápas!". Tento v současném fotbalu spíše vzácný jev byl k vidění po závěrečném hvizdu rozhodčího, jenž ukončil kralování týmu SG Újezd a pomyslné žezlo krále pražských starých gard předal týmu SG Lokáda.

Hráči hostí si už dlouho před začátkem spočítali, že je čeká skutečný vrchol sezóny, přestože o tom (kromě trenéra J) před zápasem nikdo nemluvil. Matematika byla jasná, prohra znamená nutnost vyhrát poslední dva odložené zápasy, remíza by velela získat aspoň bod, výhra dává jistotu titulu vítěze Přeboru starých gard 2016/2017.

Před zápasem se v areálu FK Újezd nad Lesy sešla zřejmě nejsilnější sestava, kterou mohl tým SG Lokáda aktuálně poskládat. Nechyběly v ní, kromě střelce Ivana Struhára, záložníků Maria Jahody a Tomáše Freislera a obránce Pavla Kerbla, téměř všechny jarní opory posílené navíc o navrátilce Honzu Klepala, maroda Jirku Lustika a debutanta Oldu Kubíka.

Začátek zápasu přinesl oboustranně kombinační fotbal ovšem v uctivé vzdálenosti od obou branek. Vzhledem ke kvalitě obou brankářů a vychýlené mušce střelců neměly pokusy zpoza velkého vápna šanci na úspěch. Skóre se otevřelo až ve 12. minutě po hezké akci, české uličce a nekompromisním zakončení domácí ofenzívy – 1:0.

Hráče Lokády donutil obdržený gól zvýšit obrátky a více se tlačit do vápna domácích, což však dlouho neneslo ovoce v podobě vyrovnání. To se podařilo až po půlhodině hry po rychlé narážečce Michala Miggieho Nováka se spoluhráči a pokusu o kličku brankáři, který musel sáhnout k nedovolenému zákroku. Nařízenou penaltu proměnil s jistotou Ruda Čureja.

Přestože byla hra i nadále celkem vyrovnaná, ve velkém tempu hrajícímu Novákovi se v poslední minutě prvního poločasu podařilo dát vedoucí, a vlastně také vítězný, gól. Střílený polovysoký centr dalšího z Michalů (tentokrát Krimláka) z pravé strany usměrnil zřejmě dost bolestivým způsobem obětavě trenýrkami do sítě domácí svatyně.

Vzhledem k fyzické náročnosti první části hry učinil trenér Holčák do druhého poločasu pár změn. Omladil stoperskou dvojici, když vystřídal opět spolehlivě hrajícího stopera Luďka Gratiase a Jirku Čápa Vejvalku doplnil výborným Honzou Klepalem. Do útoku přesunul dobře fyzicky disponovaného Honzu Švestku, který ve spolupráci s běhavým Michalem Novákem a více nad míčem hrajícími Michalem Neubergem a Rudou Čurejou pravidelně zaměstnával obranu domácích. Velice dobrou práci odváděli tradičně Michal Krimlák a s chutí hrající Petr Binič Bína, do hry záložní řady se rychle zapojil debutující Olda Kubík.

V obraně se, kromě stoperů, točili na becích Martin Boli Klacián, Karel Vodička, Petr Tichý, Jirka Lustik a Honza Brichta. Záda jim jistil opět velice dobře chytající Jirka Klečka.

Přestože se domácí snažili jít s přibývajícím časem více do rizika i za cenu otevření obrany, jednou nastřelili tyč Klečkovy branky a posledních deset minut se nesl v duchu jejich náporu, vyrovnat se jim nepodařilo a pohár pro vítěze Přeboru starých gard získává poprvé tým SG Lokáda z pražských Holešovic!!!

Sestava: Klečka, Vodička, Gratias, Klepal, Vejvalka, Klacián, Lustik, Kubík, Tichý, Brichta, Švestka, Novák, Krimlák, Bína, Neuberg, Čureja

Góly: Čureja (pen.), Novák

Pondělí 15.5.2017 SG Lokáda – Nejistá sezóna 3:0

Soupeř na zápas z důvodu malého počtu hráčů nedorazil, oslavy vítězství v Přeboru SG 2016/2017 tak mohly vypuknout o dvě hodiny dříve.

Pohár pro vítěze převzal z rukou místopředsedy Sportovního klubu kopané v Praze Michala Srba trenér Honza „Fršta“ Holčák.

Středa 24.5.2017 SG Ruzyně - SG Lokáda 1:2 (0:1)

Hřiště TJ Ruzyně bylo poslední destinací, na které se mohli fanoušci SG Lokáda rozloučit s „mistry z Holešovic“. Mohli, ale nerozloučili, protože opět nepřišli J. Hráči hostujícího celku se tím však nedali rozhodit a s chutí vyběhli na tvrdou ruzyňskou trávu. O vítězi Přeboru SG se rozhodlo už před čtrnácti dny, což bylo na hráčích Lokády vidět především v prvních dvaceti minutách hry, které patřily mezi „vlažnější“. Domácím však motivace rozhodně nechyběla, o čemž by mohly povyprávět kotníky Michala Nováka, Honzy Švestky i střelce Ivana Struhára.

Přestože se oba týmy snažily celý první poločas o ofenzivní fotbal, moc jim to nešlo, a především pokusy o střely z větší vzdálenosti vzbuzovaly spíše úsměv a obavy rohových praporků o svou celistvost. Po půl hodině hry však udeřilo a byla to paráda! Ivan Struhár se na velkém vápně položil do centru Michala Miggieho Nováka a křížnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Vedení hosty trochu ukolébalo a v poslední minutě při nich stálo štěstí, když si rozhodčí nevšiml důraznějšího zákroku Jirky Čápa Vejvalky ve vápně.

Druhá půle začala mírným tlakem hostí a konečně se začaly rodit větší šance, z nichž především zblokovaná střela Lukáše Červeného a břevno nastřelené Petrem Biničem Bínou volaly po gólu. Jak už to tak bývá, místo navýšení vedení udeřilo na druhé straně. První pokus jednoho z bojovných útočníků domácích stačil ještě Martin Boli Klacián zblokovat, bohužel však pouze k druhému hráči, který přesnou střelou k tyči vyrovnal a začínalo se od nuly (vlastně od jedniček).

Přestože měla Lokáda stále mírnou převahu, až do konce to vypadalo na její první jarní ztrátu. Zhruba pět minut před koncem však Honza Švestka chytře obhazoval stopera stojícího ve vápně, který reflexivně sáhl po míči a … trefil. Rozhodčí však, možná pod tlakem událostí z konce prvního poločasu, neodpískal penaltu, nýbrž exekuci „vytáhl“ za hranici velkého vápna. Domácím to však štěstí nepřineslo, Ruda Čureja chytře obstřelil zeď, brankář nestačil zareagovat a o výsledku bylo rozhodnuto.

Sestava: Klečka, Bartoň, Gratias, Klepal, Vejvalka, Klacián, Lustik, Tichý, Švestka, Červený, Novák, Bína, Čureja, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

Góly: Struhár, Čureja