Sezóna 2015/2016

 

Pondělí 31.8.2015 SG Lokáda – Nejistá sezóna 3:3 (1:2)

Podmínky pro první přeborový zápas měly do ideálu daleko, teplota přesahovala i v podvečer třicet stupňů, umělý „trávník“ byl tradičně tvrdý a plný gumy, a jen málo hráčů domácích ze začátku vědělo, co má hrát. To vše, v kombinaci s velice slušnou fotbalovostí a sehraností hostujícího týmu, mělo vliv na průběžný výsledek. Po půl hodině tým SG Lokáda prohrával 0:2, na což nebyl celou minulou sezónu zvyklý. Nedá se říci, že by domácí neútočili, ale nejslibnější akce neohrozila hostující branku, ale na přilehlé ulici zaparkovaný vůz, který měl co dělat, aby míč vykryl zpětným zrcátkem (naštěstí bez úhony J). Podobně končili i další pokusy, až deset minut před poločasem našel Ruda Čureja dlouhým pasem Michala Nováka, jehož zastavili stopeři za cenu faulu v pokutovém území. K penaltě se postavil Honza Švestka, který ji bez problému proměnil a stal se tak prvním přeborovým střelcem SG Lokáda.

O poločase domácí provedli několik nutných změn v sestavě, lépe se dohodli na střídání a nastoupili ve zcela jiném světle. Vyrovnání zařídil přímo po rohu Michala Nováka hlavou Radek Kuthan a na 3:2 upravil svým druhým gólem v utkání Honza Švestka. Zbytek zápasu se dohrával většinou na polovině týmu Nejistá sezóna, vítězství vzal domácím až přímý kop z posledních vteřin zápasu.

Góly: 2 x Jan Švestka, Radek Kuthan

Sestava: Hladík, Klacián, Vodička, Čureja, Bartoň, Šubrt, Novák, Freisler, Dolejš, Červený, Švestka, Jahoda, Jeník, Struhár, Kuthan, Tichý, Brichta, trenér Jan Fršta Holčák

 

Středa 9.9.2015 SG Ruzyně – SG Lokáda 1:4 (0:3), hřiště Ruzyně

„Když nevíš co s balonem, vystřel!“ si řekl v 10 minutě zápasu Ruda Čureja, když napřáhl a střelou z 25 metrů pod břevno otevřel skóre zápasu. Z učebnice fotbalu, konkrétně z kapitoly česká ulička, čerpal stejný hráč pár minut na to při vymýšlení přihrávky na Michala Miggieho Nováka, který se díky ní dostal do vápna soupeře a pohodlně zvýšil na 2:0 z pohledu hostí. Teprve poté se ke slovu dostali domácí, ale střely zpoza vápna končily většinou mimo bránu pozorného Jirky Hladíka, který vyřešil včasným vyběhnutím i největší šanci domácích. Před koncem prvního poločasu naopak zvýšil vedení hostí, po akci ala Limberský v Lotyšsku, Tomáš Freisler.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasnou snahou zvrátit nepříznivý výsledek a málem se jim to podařilo, penaltu za faul Karla Vodičky však (možná díky hypnóze Zdeňka Hrabáka, který ve druhé půli vystřídal Jirku Hladíka) neproměnili a když už přeci jen rozvlnili síť, gól jim nebyl uznán pro faul na brankáře. Zápas tak spěl do poklidného závěru, když přeci jen udeřilo. Fotbalistům SG Ruzyně se vydařila ukázková souhra na pravé straně a po sérii narážek ve stylu tiky-taka snížili na 1:3. Radost jim však dlouho nevydržela, hned po krátké rozehrávce totiž střelou z půlky hřiště (!!!) nachytal domácího brankáře Ruda Čureja a stanovil tak konečný výsledek. 

Góly: 2 x Ruda Čureja, Tomáš Freisler, Michal Novák

Sestava: Hladík, Hrabák, Vodička, Bartoň, Gratias, Šubrt, Klacián, Jeník, Freisler, Tichý, Čureja, Novák, Klepal, Švestka, Červený, Lustik, Čuba, Neuberg, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 14.9.2015 SG Lokáda – SG Újezd 1:2 (0:1)

Druhý domácí zápas letošní sezóny bohužel týmu SG Lokáda opět výsledkově nevyšel. Přestože hra nebyla špatná, potvrdilo se staré fotbalové heslo „nedáš-dostaneš“. Poprvé se tak stalo po necelé půlhodině hry, kdy se po zmatcích ve vápně hostí a Jirkou Lustikem nastřelené ruce hostujícího obránce (byla při těle, na penaltu to nebylo), hosté zmocnili míče a po rychlé přímočaré akci otevřeli skóre. Přestože byl pak i nadále míč více na kopačkách domácích, k žádné kloudné šanci to nevedlo.

V podobné režii se odehrával i začátek druhého poločasu. Domácí poměrně dobře kombinovali, ale když se dostali k zakončení, neměli dost klidu a štěstí. Smolařem byl tentokrát jinak velice dobře hrající Michal Novák, který však neuspěl ani v jedné ze čtyř po gólu jasně volajících šancích. Vyrovnat se tak podařilo až z penalty po ruce hostujícího obránce tradičnímu exekutorovi Rudovi Čurejovi. O tom, že doma nezůstane ani bod, rozhodla chyba defenzívy domácích a „drzost“ útočníka hostí, který využil zaváhání brankáře a pohodlně do prázdné brány stanovil konečné skóre – 1:2.

O výsledku zápasu tak rozhodly dvě chyby v defenzivní činnosti týmu SG Lokáda a naprostá neschopnost překonat fantasticky chytajícího újezdského brankáře. Celý zápas asi nejlépe vystihují slova jednoho z protihráčů: „Hráli jste moc dobře, ale gól byste nedali, ani kdyby se hrály ještě dvě hodiny…“.

Gól: Ruda Čureja

Sestava: Hladík, Vodička, Bartoň, Gratias, Vejvalka, Klacián, Jeník, Freisler, Tichý, Jahoda, Čureja, Novák, Červený, Lustik, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 21.9.2015 SG Lokáda – Odra Kent 3:1 (1:0)

Ač tomu možná výsledek neodpovídá, na Lokádu přijel velice kvalitní soupeř, který, zvláště v první polovině druhého poločasu, domácí kombinačně přehrával. Tentokrát si však potřebné štěstí vybrala SG Lokáda.

Zápas začal poměrně zostra a už v 10 minutě zápasu se měnilo poprvé skóre, když si navrátilec z dovolené Ivan Struhár zpracoval ve vápně hostí centr z pravé strany a po zemi ho naservíroval na velké vápno Martinu Klaciánovi, kterému se podařilo trefit po zemi k tyči – 1:0. První poločas se poté nesl ve znamení šancí na obou stranách, domácím však tentokrát velice dobře zachytal Jirka Hladík, kterého překonal až na začátku poločasu druhého jeden z rychlonohých útočníků týmu Odra Kent.

Druhá půle začala již zmiňovaným tlakem hostí a obrana domácích se měla co otáčet. Nápor se však s jednou výjimkou podařilo ustát a za stavu 1:1 udeřilo na druhé straně. Ivan Struhár se dostal za obranu hostí, a přestože udělal kličku i brankáři, míč nesobecky posunul Rudovi Čurejovi, který se nemýlil. Závěrečné drama následně odmítl Michal Novák, když se po kličkované v pokutovém území ocitl na zemi (nikoli svou vinou) a osvědčený exekutor penalt Ruda Čureja stanovil konečné skóre zápasu – 3:1. 

Góly: 2x Ruda Čureja, Martin Klacián

Sestava: Hladík, Vodička, Gratias, Vejvalka, Klacián, Šubrt, Jeník, Tichý, Hrabák, Čureja, Novák, Lustik, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 5.10.2015 SG Lokáda – SG Junior 3:3 (1:2)

Vítěz loňského ročníku Přeboru SG přijel na Lokádu se snahou odčinit dvě venkovní porážky a začal pěkně zostra, o čemž by mohly vyprávět kotníky a koleno Michala Nováka, který se během první čtvrthodiny ocitl několikrát na gumě domácí umělky. Domácí tým byl nástupem hostí dost zaskočený, ale náznak tlaku přestál bez ztráty květinky a naopak udeřil po individuální akci Maria Jahody, který vystihl přihrávku hostujících stoperů a s přehledem přízemní střelou k tyči otevřel skóre. O pár minut později si však vybrala slabší chvilku i obrana domácích a bylo vyrovnáno. A do přestávky bylo ještě hůře, to když si na přesně mířenou střelu zpoza vápna brankář Zdeněk Hrabák jen sáhl, což na její vytěsnění mimo tři tyče nestačilo.

Do druhého poločasu vlétla SG Lokáda s jasným cílem nepříznivý vývoj otočit, což se jí po pěkných kombinacích a chytrých zakončeních Honzy Švestky a probudivšího se střelce Ivana Struhára podařilo. Poslední slovo však měli opět hosté, i když tentokrát s notným přispěním domácích, kteří chtěli míč udržet co nejdéle na svých kopačkách. Střelec druhého gólu domácích Honza Švestka si při rozehrávce neporozuměl se stopery, z čehož byla penalta, kterou hráč úřadujícího šampiona se štěstím nadvakrát proměnil. Vše tak spělo k velice nervóznímu konci a další ztrátě domácího týmu. Bohužel se nejednalo o ztrátu jedinou, díky svalovým zraněním museli postupně odstoupit tři domácí hráči a Lokáda tak dohrávala v počtu „deset a půl“.

Góly: Mario Jahoda, Ivan Struhár, Jan Švestka

Sestava: Hrabák, Vodička, Gratias, Freisler, Klacián, Jeník, Tichý, Novák, Švestka, Jahoda, Lustik, Čureja, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 12.10.2015 FPO Metro – SG Lokáda 3:3 (1:2), hřiště ČAFC

Pokud najdete sázkovou kancelář, která vypisuje kurzy na soutěže starých gard a jako svého favorita na plichtu vyberete Lokádu, máte to 50 na 50. Příliš neriskujete ani s tipem přesného výsledku 3:3 – opět padesátiprocentní pravděpodobnost. A perlička, víte, jaká by byla úspěšnost sázkaře, který věří, že tým SG Lokáda povede 3:2 ještě 5 minut před koncem…!?!

Ale pojďme k samotnému zápasu. Začátek utkání se vyznačoval velkým tlakem hostí, kteří potvrzovali úlohu favorita a poměrně snadno se dostávali do šancí. Na první gól se přesto čekalo až do třicáté minuty, kdy chytrý lob Honzy Švestky dorazil Michal Neuberg. Místo aby hráči Lokády přidali další branky, však udeřilo na druhé straně. Tvrdou ranou zpoza vápna domácí překonali do té doby výborně chytajícího Honzu Brichtu, který navlékl, kvůli absenci brankářů, poprvé v životě (!!!) brankářský dres. Na vyrovnání stihl ještě do poločasu odpovědět hlavou Michal Novák po krásném pasu Pavla Jeníka, a když se na začátku druhé půle prosadil nadvakrát Ivan Struhár, zdálo se, že si hosté v pohodě dokráčí pro „povinné“ tři body. Bohužel tomu tak nebylo, Lokáda začala pomalu vyklízet střed hřiště a dostala se překvapivě pod tlak domácího týmu. Nikomu se nedařilo na delší dobu udržet míč v bezpečné vzdálenosti od branky a uklidnit hru, střelný prach ofenzivě naprosto zvlhl.

V té době naštěstí „čaroval“ Honza Brichta, který vytěsnil mimo tři tyče dvě nebezpečné střely z bezprostřední blízkosti. Trest v podobě vyrovnání však bohužel přesto přišel, v obou případech téměř jako přes kopírák. Po rozehraném rohu a centru do vápna se ani jednou nepodařilo míč „uklidit“ do bezpečné vzdálenosti od branky, čehož domácí vždy dokázali využít. V druhém případě to bylo 4 minuty před koncem…

Góly: Michal Neuberg, Michal Novák, Ivan Struhár

Sestava: Brichta, Jeník, Gratias, Vejvalka, Tichý, Švestka, Novák, Čuba, Červený, Čureja, Struhár, Neuberg, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 19.10.2015 SG Lokáda – Ostrovan Zadní Třebáň SG 0:4 (0:1)

Lokádě došla pára … asi tak by se dal charakterizovat stav, ve kterém se odehrával poslední zápas podzimní části sezóny. Podle postavení v tabulce přitom měli být domácí mírným favoritem a první půlhodina nenapovídala tomu, že by nakonec měli odcházet se sklopenými hlavami. Kolem 30. minuty se však hosté po výborné individuální akci jednoho z hbitých útočníků dostali do vedení a s SG Lokáda to začalo jít z kopce.

Druhý poločas začali hráči Ostrovanu domácí přehrávat, všude byli o krok dřív, dařila se jim kombinace a v důležitých chvílích v jejich prospěch zafungovalo i štěstí. Ať už při tyčce po střele navrátilce Petra Bíny, šancích Rudy Čureji a Michala Nováka nebo po penaltovém faulu na Martina Klaciána, jehož kotník by ještě dnes mohl vyprávět. Hostujícímu celku to tam prostě začalo padat a skóre se zastavilo na hrozivých 0:4…

Výhra hostů byla naprosto zasloužená a je jen dobře, že fotbalový podzim skončil a sestava SG Lokáda, která včera napočítala 10 (!!!) omluvenek, bude mít dost času na to, aby se dostala do pohody ze začátku sezóny.

Sestava: Hladík, Vodička, Gratias, Vejvalka, Klacián, Brichta, Bartoň, Bína, Lustik, Jeník, Tichý, Novák, Červený, Čureja, trenér Jan Fršta Holčák

 

Čtvrtek 25.2.2016 (Duhová 1, Praha 4)

První posilou staré gardy se pro jarní část sezóny 2015/2016 stává dlouholetý hráč Lokády Olda Kubík, podepsala také další posila z „Benfiky“ – Michal Neuberg. Později zaregistrováni Michal Krimlák (kapitán druho i třetiligového Áčka) a Pepa Moravec, který byl mimo jiné oporou předchůdce SG Lokáda – týmu Vltavín.

 

 

Čtvrtek 25.2.2016 (Restaurace Manna, Karlín)

Předána soupiska pro jarní část sezóny: BÍNA Petr, BRICHTA Jan, ČERVENÝ Lukáš, ČUBA Marcel, ČUREJA Rudolf, DOLEJŠ Jaroslav nově MORAVEC Josef, FREISLER Tomáš, GRATIAS Luděk, HLADÍK Jiří, HORNÍ Jaroslav, HRABÁK Zdeněk, HUDRMENT Lukáš, JAHODA Mario, JAKL Michal, JENÍK Pavel, KLACIÁN Martin, KLEPAL Jan, KUTHAN Radek, LUSTIK Jiří, NOVÁK Michal, STRUHÁR Ivan, ŠTĚPÁNEK Jiří, ŠUBRT Jaroslav, ŠVESTKA Jan, TICHÝ Petr, VEJVALKA Jiří, VODIČKA Karel, KRIMLÁK Michal, NEUBERG Michal, KUBÍK Oldřich

 

 

Pondělí 21.3.2016 SG Lokáda – Slovan Bohnice C 3:2 (1:1) – přátelský zápas

Začátek jara se kvapem blíží, což neušlo ani hráčům SG Lokáda, kteří by rádi napravili pokažený dojem z výkonů na konci podzimní části sezóny. K přátelskému zápasu si garda pozvala osmý tým pražské II.třídy Slovan Bohnice C, jehož dres obléká (či oblékal?) Ruda Čureja. Přestože věkový rozdíl mezi oběma týmy byl na první pohled znatelný, první poločas přinesl vyrovnanou hru a dokonce vedení domácích, které zařídil chytrým lobem téměř z půlky hřiště právě výše zmíněný player. Do poločasu bylo sice vyrovnáno, ale hned krátce po něm se Ruda po pěkné individuální akci prosadil podruhé. V tu chvíli bylo jasné, že to po zápase nebude mít zadarmo, a to jak z jedné tak z druhé strany. Po druhém vyrovnání Slovanu navíc přihrál na vítězný gól domácích, který chytrou přízemní ranou k tyči vsítila hned při své premiéře jedna ze zimních posil, odchovanec Lokády, jenž se velice dobře orientuje i ve funkcionářských vodách, Michal Neuberg.

Celkový dojem z generálky pokazil jen poměrně nízký počet dorazivších hráčů, přičemž ještě v den zápasu dorazilo pět (!!!) omluvenek ...

Góly: 2x Ruda Čureja, Michal Neuberg

Sestava: Hrabák, Vodička, Gratias, Bartoň, Klacián, Lustik, Novák, Švestka, Jeník, Tichý, Červený, Čureja, Neuberg, trenér Jan Fršta Holčák

 

 

Úterý 5.4.2016 Nejistá sezóna – SG Lokáda 1:7 (0:4), hřiště ČAFC

První jarní „ostrý“ zápas dal svým výsledkem zapomenout na bodovou mizérii z konce podzimní části sezóny. Po prvním „oťukávání“, kdy měly mírně navrch kombinační schopnosti domácích, se ve 20. minutě dostal po kolmici z pravé strany do šance Ivan Struhár, který osvědčil své zkušenosti a přízemní střelou podél brankáře poprvé skóroval. Neuběhlo ani pět minut a ukázala se také levá strana hostí, Martin Klacián si narazil míč s Honzou Klepalem, na velkém vápně našel volného Honzu Švestku, který pohotově zvýšil na 0:2. Nebýt jeden z účastníků popisované akce současně editorem tohoto článku, chtělo by se napsat „krásná, moderní akce“ J. To však nebylo vše, ještě do poločasu zvládl Ivan Struhár zkompletovat své třígólové představení, když v prvním případě prodloužil do sítě pas Rudy Čureji a ve druhém využil povedené kombinace celé záložní řady v čele s Tomášem Freislerem.

Hned na začátku druhé půle odmítl chytrým obloučkem nad brankáře zdramatizování zápasu Honza Klepal, převahu hostí pak korunoval proměněnou penaltou Ruda Čureja.

Konec zápasu se, mimo jiné vlivem zranění domácího brankáře, jen dohrával, přesto se ještě dvakrát měnilo skóre. Na čestný úspěch domácích navázal gólem opět Honza Klepal.

Přestože tomu začátek zápasu příliš nenapovídal, SG Lokáda si došla poměrně s přehledem pro tři body, které by měly být povzbuzením do dalších kol, z nichž se vlivem rozlosování a „přehozené“ odvety s Ostrovanem jen dvě odehrají na domácím hřišti v Holešovicích.

Góly: 3x Ivan Struhár, 2x Jan Klepal, Jan Švestka, Ruda Čureja

Sestava: Klečka, Vodička, Gratias, Vejvalka, Bartoň, Klacián, Šubrt, Novák, Švestka, Freisler, Klepal, Tichý, Čureja, Struhár, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 11.4.2016 SG Lokáda – SG Ruzyně 3:5 (1:4)

Po jednoznačném vítězství v minulém kole a při pohledu na naší nabitou sestavu jsme věřili v další 3 body, i když soupeř byl po podzimu na 2.místě tabulky, přičemž jedinou porážku utrpěl s námi v jeho domácím prostředí (1:4). Po dlouhé době se na nás přišel podívat Radovan Bezděk a Pepa Moravec, takže i přes několik omluvenek bylo k zápasu připraveno 16 hráčů. Zahajovací sestava vypadala následovně: Jirka - Červený, Gratias, Vejvalka, Vodička - Novák, Bína, Čureja, Švestka – Moravec, Struhár a od začátku jsme měli mírnou převahu.

První branku ale vstřelili hosté, když jejich útočník z poměrně velké dálky bodlem umístil míč přesně k tyči. Hned vzápětí jsme po pěkné kombinační akci vyrovnali, souhru zakončoval Ivánek Struhár. Bohužel pak se projevila naše bolest, každý si myslel, že je fotbalista, začali jsme hrát na krásu a přestali běhat. Po ztrátě míče se nikdo nevracel a na přetíženou obranu se valil jeden útok za druhým. Výsledkem byly do půle další tři góly v naší síti a to ještě soupeř hodně šancí neproměnil. Stačil jim k tomu větší pohyb záložní řady, která se stíhala i rychle vracet a dva rychlí útočníci.

O přestávce proběhla na naší střídačce menší výměna názorů, ale moc to nepomohlo. Obraz hry se nezměnil a krátce po přestávce hosté vstřelili pátý gól a zazdili několik tutovek. Pak se zřejmě uspokojili a trochu polevili a naopak hráči Lokády se nadechli konečně k náporu. Pepa Moravec a Ivan Struhár snížili na dvougólový rozdíl a navíc jsme neproměnili několik šancí, kdy bylo umění nedat branku. Například Michal Novák netrefil prázdnou branku ani z metru. Hosté stále hrozili z brejků, ale poslední část zápasu se odehrávala převážně před jejich brankou. Hostující brankář předvedl několik skvělých zákroků, k tomu se přidala naše střelecká impotence, takže skóre už se do konce zápasu nezměnilo.

Po předchozím výrazném vítězství je dnešní výsledek studená sprcha, ale za předvedený výkon jsme si nic lepšího nezasloužili. Dnes jsme bohužel měli hodně fotbalistů, ale málo bojovníků. Musíme doufat, že příští týden na hřišti lídra soutěže, SG Újezd, to bude lepší a navážeme na výkon a hlavně na výsledek z prvního jarního zápasu.

Góly: 2x Ivan Struhár, Josef Moravec

Sestava: Klečka, Červený, Gratias, Vodička, Vejvalka, Novák, Bína, Čureja, Švestka, Moravec, Struhár, Bezděk, Jeník, Hrabák, Tichý, trenér Jan Fršta Holčák

 

Pondělí 18.4.2016 SG Újezd – SG Lokáda 3:1

Zápas, co se konal pouze na papíře aneb šest omluvenek v době zápasu a dopravní kolaps k tomu…

 

Úterý 26.4.2016 Odra Kent – SG Lokáda 4:3 (2:0), hřiště Miškovice

Ach, ty první poločasy, ty Lokádě prostě nejdou!!! Přestože tomu dění na začátku zápasu nenasvědčovalo, skončil opět hloupou porážkou SG Lokáda. Přitom mohlo být vše jinak, to kdyby po tečované střele Honzy Švestky skončil míč v síti, nebo kdyby ho po fantastickém vyražení domácího brankáře dokázal Miggie následně uklidit do prázdné branky … místo toho udeřilo na druhé straně a to hned dvakrát. Góly jako přes kopírák, po ztrátě na vápně domácích více než váhavá cesta zpět, pár narážeček do otevřené hostující obrany a střela po zemi k tyči – 2:0.

Druhý poločas byl od začátku o něčem jiném, do podobné situace, kterou v první půli prováhal Michal Novák, vyřešil Michal Neubi chladnokrevně, dvakrát se na své střelecké schopnosti rozpomenul Ivan Struhár a vše vypadalo jinak. Lokáda měla většinu času míč na svých kopačkách a zdálo se být otázkou času, kdy přidá uklidňující čtvrtý gól. Místo toho bohužel udeřilo na druhé straně, domácí zachytili přihrávku Martina Klaciána, hru rychle přenesli na druhou stranu, odkud centr našel hlavu domácího útočníka – 3:3.

Když už se zdálo, že si oba soupeři odnesou po bodu, zachyboval na půlce rozhodčí Čihák, který přehlédl jasný faul domácích (Miggieho kotník by mohl vyprávět!!!) a naopak si všiml střetu před vápnem hostí. Centr z následně nařízeného přímého kopu našel nikým nehlídaného domácího hráče (offside?), který nezaváhal a upravil na 4:3. Nervózní konec zápasu rozhodčí raději předčasně ukončil…

Góly: 2x Ivan Struhár, Michal Neuberg

Sestava: Klečka, Brichta, Gratias, Čureja, Vejvalka, Klacián, Červený, Novák, Jahoda, Lustik, Švestka, Struhár, Jeník, Neuberg, Hrabák, trenér Jan Fršta Holčák

 

Úterý 3.5.2016 Ostrovan Zadní Třebáň – SG Lokáda 4:3 (2:2), hřiště Zadní Třebáň

Ne, to není překlep a ani jsme neokopírovali zápis z minulého zápasu, Lokáda opět padla v poměru 4:3, i když výkon a průběh se od utkání v Miškovicích diametrálně lišil.

Přestože nás tým Odra Kent, který již tradičně do Zadní Třebáně nejezdí, odrazoval a předzápasová nominace z počátku nedodávala optimismus (absence tradičních opor, např. Novák, Gratias, Jahoda, Klepal, Vodička), podařilo se dát dohromady třináct hráčů, kteří rozhodně neudělali ostudu a zasloužili by si minimálně bod.

Začátek zápasu se hrál v režii Lokády, její hráči měli jasnou územní převahu, kterou po čtvrt hodině hry zúročil po přesně zahraném rohu Lukáše Červeného hlavou znovuzrozený kanonýr Ivan Struhár. Vedení hosty neukolébalo a i nadále si vytvářeli šance volající po gólu. V tomto rozpoložení však bohužel zaúřadoval rozhodčí, když neodpískal faul Pavla Jeníka na půlce a po přihrávce faulovaného hráče do třímetrového (!!!) ofsajdu a následném neregulérním gólu vše nepochopitelně zdůvodnil: „Byla to výhoda…“ (!?!).

Přestože zmíněná akce ovlivnila průběh zápasu (v důsledku i výsledek), dostala se Lokáda ještě jednou do vedení, když po pěkné uličce Honzy Švestky přeloboval domácího brankáře Ivan Struhár. Domácí stačili ještě do poločasu vyrovnat po centru z pravé strany, který přelétl malé vápno a neomylně našel hlavu domácího útočníka – 2:2.

Začátek druhého poločasu byl opticky vyrovnanější než první, branky však padaly pouze do branky hostí. Bylo to vždy po rychlém útoku domácích a přihrávce za beky. Při čtvrtém gólu se stoper Lokády Ruda Čureja opět marně dožadoval odpískání ofsajdu – 4:2.

Ani za nepříznivého stavu Lokáda nesložila zbraně a nejedna z šancí si říkala o gól. Přesně však mířil jen po přesném centru Rudy Čureji Ivan Struhár, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Přestože se Lokádě opět nepodařilo bodovat, její hra zaznamenala oproti předchozím zápasům výrazné zlepšení, ke kterému přispěly i nové tváře – pravý obránce Pavel Kerbl a Jakub Jiras v záloze, v brance pak rozhodně nezklamal „nebrankář“ Honza Brichta.

Góly: 3x Ivan Struhár

Sestava: Brichta, Kerbl, Čureja, Vejvalka, Klacián, Červený, Jiras, Švestka, Jeník, Struhár, Bína, Lustik, Tichý,

 

Pondělí 9.5.2016 SG Junior - SG Lokáda 2:1 (1:0), hřiště Junior

Prohra v pěším tempu, tak by se dal charakterizovat zápas, ve kterém se měla Lokáda snažit přesvědčit sama sebe, že ještě nezapomněla bodovat a nové dresy jí nenosí smůlu. Měla, ale nepřesvědčila.

Scénář byl takřka totožný jako v minulých jarních utkáních, Lokáda začala hrát až za nepříznivého stavu, v tomto případě dokonce s handicapem dvou gólů. První byl logickým vyústěním pasivního pohybu směrem dozadu v první půli, následném přečíslení a rozebrání hostující obrany. Druhý gól padl z penalty po faulu na útočníka domácího celku, který se nerušeně potuloval vápnem hostí.

Teprve pak začala Lokáda hrát, domácí zamkla na jejich půli a vytvořila si dost šancí, z nichž některé nevolaly, ale přímo řvaly po gólu. Ke smůle hostujícího celku se ujala pouze jedna, po zpětné přihrávce čerstvé posily Petra Zábranského vše prostřelil Honza Švestka.

Gól: Jan Švestka

Sestava: Klečka, Kerbl, Gratias, Vejvalka, Klacián, Bartoň, Zábranský, Jahoda, Novák, Švestka, Jeník, Čureja, Lustik, Brichta

 

Pondělí 16.5.2016 SG Lokáda – FPO Metro 7:3 (2:0)

Prokletí zlomeno, SG Lokáda vyhrála ve svých nových dresech!!! To je jedno z nejdůležitějších sdělení ze včerejšího zápasu.

Přestože se výhra nad soupeřem, který se po dvou letech loučí s Přeborem SG, očekávala, rodit se začala až po téměř půl hodině hry, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Honza Švestka a přízemní střelou odčaroval branku hostí. Stejný hráč ještě do poločasu navýšil skóre po nedorozumění hostujících stoperů.

Do druhého poločasu se tak šlo poměrně s klidem, domácí měli stálou převahu a postupně navyšovali vedení, které se zastavilo na čísle sedm. Dvakrát se trefili Ivan Struhár (především gól na 5:1 po „vršovické“ spolupráci s Miggiem Novákem stál opravdu za to) a Ruda Čureja (vždy po dlouhém autu Boliho J), jednou skóroval Miggie Novák, jemuž to tam na poslední chvíli konečně spadlo!

Za zmínku stojí ještě snížení na 4:1, které v dresu FPO Metro zařídil dlouholetý hráč Vltavínu (na nějž SG Lokáda navázala) Jirka Roman, pěkné byly také dva góly Milana Čiháka, bývalé opory FK Slavoj Vyšehrad.    

Góly: 2x Jan Švestka, 2x Ivan Struhár, 2x Ruda Čureja, Michal Novák

Sestava: Hrabák, Kerbl, Gratias, Vejvalka, Klacián, Zábranský, Červený, Freisler, Bína, Novák, Švestka, Jeník, Čureja, Lustik, Struhár, soupeři zapůjčeni Brichta, Bartoň