SG Lokáda - SG Újezd 7:4 (2:2)

10.11.2021 13:34
Nevídané drama a jedno z nejhezčích utkání, které kdy stará garda odehrála, přinesl odložený zápas proti lídrovi tabulky - dosud neporaženému týmu SG Újezd. Již pohled do soupisky hostů budil respekt, věkový průměr se pohyboval téměř o deset let níže, většina hráčů navíc dosud hraje pražské soutěže. 
Začátek zápasu se možná i díky překvapení z kvality soupeře odehrával spíše na polovině Lokády, poprvé vsak udeřilo na druhé straně. Své pověstné rychlosti využil na křídle Tomáš Krimlák a přesným centrem našel ve vápně novou posilu domácích Zdeňk Egera, který se nemýlil. Do deseti minut však hosté přitlačili a bylo vyrovnáno. 
Totéž se bohužel opakovalo o čtvrt hodiny později. Nejdřív se trefil po centru Honzy Předoty krásně hlavou Zdeněk Hrabák, aby hosté do deseti minut opět vyrovnali. Do konce prvního poločasu pak Lokáda tahala za kratší konec a jen díky dvěma výborným zákrokům Jirky Hladíka se šlo ke střídačkám za stavu 2:2.
Varování z první půle však Lokádu neprobudilo a do druhé vstoupili vic než vlažně, čehož výborní ofenzivní hráči soupeře brzy využili a to hned dvakrát. Za stavu 2:4 to s Lokádou nevypadalo vůbec dobře a další gól by zřejmě zápas rozhodl. Místo něj však udeřilo na druhé straně. Honza Předota rozehrál jeden ze svých výtečných přímých kopů a na přední tyčce našel Tomáše Krimláka, který se hlavou nemýlil. A za pět minut bylo vyrovnáno, jen si oba aktéři vyměnili role. Tomáš patičkou přihrával, Honza skóroval - 4:4.
Rychlé vyrovnání se podepsalo především na defenzivě hostů, čehož využil téměř vzápětí neúnavný Honza Předota, který tak dlouho "otravoval" stopera Újezda, až ho připravil o míč a pohodlně zařídil rozhodující gól utkání. 
Přestože byli hosté i nadále velice nebezpeční, případné drama odmítl druhým gólem v utkání Tomáš Krimlák po výborném prostření Michala Nováka a Mirek Tipta, který svůj skvělý výkon korunoval střelou po přihrávce (koho jiného?) Honzy Předoty.
 
Sestava: Hladík - Kerbl, Freisler, Toman, Klacián, Tipta, Švestka, Předota, Novák, Krimlák T., Eger, Struhár, Hrabák, trenér Jan "Fršta" Holčák
 
Góly: 2 x Předota, 2 x Krimlák T., Eger, Hrabák, Tipta