Ostrovan Zadní Třebáň - SG Lokáda 2:3 (1:3)

31.05.2018 07:54

Středa 30.5.2018

Další z neobyčejných příběhů napsala stará garda na celkem pěkné umělce ZŠ Barrandov, občasném domácím hřišti týmu Ostrovan Zadní Třebáň. Počet omluvenek byl před utkáním větší než obvykle a zvláště zranění tradiční opory Michala Krimláka a absence "ovocného" dua Švestka-Jahoda nedodávalo přílišného optimismu. Ve stejný čas navíc hrálo Áčko Lokády, takže se nedalo počítat ani s Tomášem Freislerem a tradičním šéfem obrany Luďkem Gratiasem. A tak se záplatovalo a záplatovalo. Posledně jmenovaného nahadil na stoperu povoláním útočník Ruda Čureja, kterého ze stran podporovali beci Martin Klacián a Karel Vodička. Zálohu obstarali navrátilci Lukáš Červený s Pavlem Jeníkem a čerstvý padesátník Jirka Lustik, rozehrávce velel Petr Bína. Útočné duo vytvořili Michal Neuberg a Ivan Struhár.

První minuty zápasu Lokádě příliš optimismu nepřinesly a zdálo se být otázkou času, kdy ve značném tlaku hrající domácí překonají strážce svatyně hostí Zdeňka Hrabáka a zúročí tak svou početní převahu. Zhruba po dvaceti minutách se však hra vyrovnala a kupodivu udeřilo na druhé straně, a to dokonce dvakrát. Nejprve se povedla spolupráce na trase Lukáš Červený - Ivan Struhár, který se po krásné české uličce prohnal kolem dvou domácích obránců a s ledovým klidem překonal padajícího brankáře. Pár minut nato se individuální akcí a další přesnou přihrávkou na střelce prvního gólu zaskvěl Petr Bína - 0:2.

Domácí byli vývojem zápasu mírně vykolejeni, přesto se nevzdávali a ještě zvýšili svůj tlak. Ke snížení jim dopomohla náhoda a šťastný odraz míče, který od břevna doputoval přímo na hlavu jednoho z útočníků Ostrovanu. K očekávanému vyrovnání či dokonce obratu však do poločasu nedošlo, naopak, po tradičním autovém vhazování Martina Klaciána a netradičním výskoku se trefil hlavou (!!!) i druhý útočník Lokády, včera velice obětavý Michal Neuberg.

Druhý poločas už byl především o marném dobývání hostující brány, před níž zaparkovali hráči Lokády, dirigovaní s přehledem hrajícím Rudou Čurejou a "řidičem" Zdeňkem Hrabákem, autobus, který překonali domácí pouze v jednom případě. 

Borci staré gardy tak zase jednou ukázali neskutečnou bojovnost a "srdíčko" v zápase, ve kterém mělo být dle prognóz všechno jinak.

Góly: 2x Struhár, Neuberg

Sestava: Hrabák, Vodička, Čureja, Klacián, Červený, Bína, Jeník, Lustik, Struhár, Neuberg, trenér Jan Fršta Holčák